Guardian of Grandeur

Strážce ušlechtilosti je slovní hříčka; andělem strážným zde může být kvalita uvnitř člověka, ale také něco, co ho přesahuje. Tato žena, stejně jako její kolegyně v pozadí, poté, co vznikl jejich Astrofocus, zažila neuvěřitelný úspěch, především v kariéře, což pro cizinku žijící v Itálii je dvakrát těžší než pro domácí. Taky na tento úspěch roky čekala. Teď půjde o to, jak si úspěch dokáže užít, a pokud hezky, tak půjde o to, co na to řekne vaše okolí.

Jak vysoko se potřebujeme vypracovat, abychom byli opravdu šťastní?

(Následující úryvek z připravované knihy Jaroslava Dobeše Spiritual Trekking doposud nebyl zveřejněn, ale jemu předcházející kapitolu si můžete přečíst zde >>> Expedice ducha za devatero hor I).

"Dalším krokem pro vás bude naučit si boje o životní Everesty užívat, dát do nich pohodu míru. Pemba, můj kamarád z úvodních kapitol, jehož prací je zdolávat pro své klienty nejvyšší horu světa, je náruživý kuřák.  Patří k několika málo lidem, kteří si vykouřili cigaretku na vrcholu Everestu:

"Můj klient byl pomalejší. Čekám na něho na vrcholu a mám strašnou chuť na cígo. Nikde nikdo, tak si zapálím. Jak tak kouřím, vyleze z druhé strany hory neznámá hlava. Spatří mě a ztuhne. Ani se nehne. Čumí na mou cigaretu. Pak se vyřítí ke mně. Američan, který poprvé zdolal Everest, je zřejmě militantní nekuřák. Začne mi nadávat. Jste blázen, chlape? Na Everestu je zakázáno kouřit! “

Nedomnívám se, že kritik Pembova kouření byl rozhořčen objevem dalšího kuřáka. Ve skutečnosti mu vadil fakt, že zatímco on s pocitem ohrožení života, s pocitem hrdiny, z posledních sil vybojoval vrchol, někdo jiný si na Everestu lážo plážo dokáže v klidu vychutnat radosti života.

Pokud totéž dokážete na Everestech svého života vy, bude to znamení, že jste těsně před vrcholovým útokem na Annapurnu.

Pozadí Astrofocusu Guardian of Grandeur jsem si vypůjčil z titulky své knihy Deja vú vúdú. Porovnat oba Astrofocusy můžete zde >> (titulní strana Dejavú v shopu)  a přečíst si o tom, jak vznikala ona titulka, můžete zde (Óm nadsamcův probouzeč potence). Nefertiti dole a Tutanchamon nahoře, do toho pyramida přelitá staroegyptským „písemným“ sdělením. No a uprostřed nejznámější Buddha Thajska zarůstající dredy - kořeny vysokého stromu, jemuž jsem přidal pyramidu se sfingou osvětlenou večerním laser show o historii Egypta.