Oral Hex

Ústní kletba je něco, v co moderní člověk nevěří. Přitom ale každý dobře ví, kolik toho dokáže pomluva, skrytá zášť a závist. Toto jsou Oral Hexy moderní doby.

Ústní kletbě se nedá bránit napřímo. Je to černá magie (i když jde o obyčejnou pomluvu), na kterou běžné reakce nefungují.

Pánové z ostrova Papua z horní části Oral Hex stále věří na tradiční kletbu. Podívejme se na ukázku z www.poetrie.cz:

"Co je to za čáry z doby kamenné? Jak taková smrtící magie probíhá?" Ptám se nahého domorodce.

„Ve snu opustíme tělo a létáme za tím, na čem pracujeme. Teď asi zabijeme….". Zašeptal Payokwa VIP jméno. A já ho přerušil:  „Létáte po použití nějakých bylin?" „Ne, žádné drogy, jen magie." Odvětil uraženě. O pár měsíců později se jedna z jeho „rozdělaných prací“, o které nám tam brblal, naplnila v předpovězeném termínu."
 (Více z textu Jaroslava Dobeše Iq na česneku naleznete zde>>> )

V popředí je socha průkopníka Prométhea, na něhož večer, co večer, co večer bohové sesílali orla, aby mu vytrhl a sežral játra. V akupunktuře játra trpí nejvíc právě závistí a záští. Zášť bohů vůči Prométheovi zavinilo to, že jim sebral patent na vaření a dal lidem oheň. Od této chvíle neděláme nic jiného než programy o vaření. Autorem této sochy je Rizal, velký průkopník v mnoha oborech, jehož za vyčnívání z davu popravili. Hodinu před popravou mu dovolili svatbu s láskou jeho života.

Tři studované herečky a mladá psycholožka. Uhodnete, která z nich? Tři Angličanky a jedna Severní Irka. Yes, ony jsou enemies. Prohodila na adresu nejlepších kamarádek a rozesmála se. Uhodnete, která z nich? Přátelství v jejich podání má skutečně tradiční rozměry dob, kdy slovo něco znamenalo, je skvělý pocit mít takové přátele, řeknu vám. Právě díky takovým lidem ve své blízkosti dokážete zlomit i tu největší ústní kletbu.